2010

 

7.10. - 10.10. jsme strávili super víkend v Herolticích u Tišnova - organizovaný  školou pracovní a zábavné kynologie https://skola.kynolog.cz/. Mělo jít o antilovecký a protiútěkový speciál, ale spolu s námi, kteří jsme se na tento speciál hlásili - tam byli také psi, kteří přijeli na víkend pro problémové psy - neboli vůdci smeček. Bylo to tedy pojato tak nějak všeobecně a každý si z toho vzal co potřeboval. Bylo tam asi 30 psů - spíš většího vzrůstu, ale zvládli to všichni v pohodě. Nikdy jsem na  podobné akci nebyla, ale doporučuji to všem jak  páníčkům tak pejskům, protože pro oba je to velmi přínosné. Už proto, že se tam sejdou psi různě vychovávání a různě cvičení či necvičení a pro obě skupiny je to velmi poučné a motivující zároveň. Foto zde.

 

 19.9.2010 - výstup na Lysou horu

 

   11.9.2010 jsme se zajeli mrknout na jez do Vyšních Lhot zavzpomínat na léto a koupání.    Foto zde.

 

Poslední prázdninový víkend jsme strávili se známými a našimi ratolestmi v Mostech u Jablunkova, kde jsme jeli na bobovou dráhu a jiné adrenalinové atrakce. I přes nepřízeň počasí jsme nakonec strávili fajn den, projezdili spoustu peněz a výlet zakončili v centru obce na místních slavnostech. Foto zde.

 

 19.8.2010 tentokrát jsme podnikli výlet na turistickou chatu Ropičku, nemilé bylo ovšem zjištění, když po 5 km chůze narazíte na zavřenou hospůdku. Potkali jsme tam, ale mladý pár lidí s foxíkem, a tak jsme se vydali zpátky do hotelu Ondráš na horu Godulu, kde jsme si dali něco dobrého, feňule se vyřádily a my poklábosili. Foto zde.

 

  17.8. 2010 jsme se vydali na procházku do nedalekých hor a navštivili Pustevny.  Bylo tam moc hezky, po cestě jsme našli pár hříbků a pěkně se zapotili. Na vrcholu nás ovšem čekalo ne příliš příznivé počasí a tak nás pěkně ofouklo (naše chyba - nebyli jsme dostatečně vybaveni).Foto zde.

 

  14.8.2010 jsme se vypravili na hřiby - naše trasa směřovala na Kotař s tím, že budeme po cestě velmi ostražití a vysbíráme vše jedlé co zde za poslední dny vyrostlo. No, moc jsme toho nenašli, jelikož nějaký duchapřítomný houbař byl rychlejší (hlavně vstal dříve než my a tzv. nám vypálil rybník) nacházeli jsme jen odkrájené nožky aj. a to jsme byli na místě už v osm hodin - no hrůza!!! Foto zde

 

  11.8.2010 jsme se vypravili na jez do Vyšních Lhot a bylo to tam opravdu nádherné a pro pejsky jako dělané. Moc se nám tam líbílo i přesto, že Aimy má své dny a pro přítomnost dvou pejsků v okolí - jsme jí nemohli pustit z vodítka. Fotky zde.

 

 16.-18.7. 2010 jsme strávili víkend v Hluboké na Vysočině nedaleko přehrady Vír spolu se sourozenci a rodiči Amelie a taky samozřejmě s jejich páníčky celý text zde....   

Foto zde. 

 

 

 2.7.-16.7. 2010  jsme si užívali na chatě v Komorní Lhotce. Podnikli jsme výšlap na Prašivou, Kotař i Godulu - jako již tradičně. Na kolech jsme projeli nejbližší okolí (samozřejmě i s Aimy), podívali se do Řeky, Hnojníku, Třanovic i Nošovic. 

Foto zde

 

 V sobotu 12.6. 2010 jsme vyrazili na PARSON RUSSELL TERRIER COURSING CUP 2010 do Brna. Měla se ho zúčastnit mamulka Branďulka a bráška Archie, tak jsme je jeli omrknout. Když jsme ráno dorazili na místo, tak nás uchvátila (ta soutěžní atmosféra i to množství parsonků a byli jsme smutni  z toho, že jsme se nepřihlásili). Příště tam nesmíme chybět, ale v roli závodníků. V mezičase jsme se zašli vykoupat k nedalekému rybníku, pejsci skotačili v potoce a my se chladili v nedaleké hospůdce. Po skončení závodu si Aimy dala jeden tréninkový běh a i přesto, že to bylo až ve dvě odpoledne, po dni stráveném na slunci, si vedla moc dobře. Mamina skončila druhá a Archie osmý (byl to, ale jeho první běh, tak příště jim to nandá). Foto a video zde

O víkendu 15.5. jsme si udělali výlet do Valmezu a navštívili tamní restauraci, ve které jsme byli mile překvapení interiérem restaurace samotné. A mohlo se tam i s pejskem. Více na fotkách zde.

 

24.-25. 4. jsme měli vzácnou návštěvu, přijela mamulka Branďulka s chovatelkou Káťou. A tak co jiného v tak krásném počasí - než vyrazit na výlet. V sobotu jsme si vybrali Hlučínskou štěrkovnu, kde se hafulky vykoupaly a řádně vyběhaly. My jsme zase probrali vše kolem pesjků a jejich chovu. Fotky zde.

V neděli jsme se opět všichni sešli a sice v Hornickém  muzeu na Landeku v Ostravě. Prošli jsme naučnou stezku, vylezli na tamnější rozhlednu, prohlédli si exponáty na volné ploše zachycují zdejší lidské aktivity od doby kamenné (v podobě sídliště pralidí) až po vymoženosti 20 století. Landek je jedno z nejstarších osídlených míst v Evropě. První lidé se v okolí soutoku Odry a Ostravice usadili v éře lovců mamutů asi před 30.000 lety a doložené nepřetržité osídlení na Landeku trvá 23.000 let.Spíše než muzeum v klasickém stylu je zde jakási kombinace muzea a skanzenu. Moc se nám tady líbilo.  Fotky zde.

18. 4. 2010 O víkendu bylo po dlouhé zimě počasí mimořádně teplé a tak jsme vyrazili na výlet do Komorní Lhotky. Aimy se letos poprvé vykoupala v horském potoku k údivu nás všech, protože loni se jí do vody moc nechtělo. Trošku jsme se prošli, avšak stále na vodítku, jelikož tamní lesy jsou zrádné: jednak na myslivce a také na pobíhající srnky a jinou lesní zvěř. V neděli jsme pak jeli ke známým do Domaslavic, za tříletým Rhodeským Ridgebackem jménem Brix. Je neuvěřitelně hodný a přátelský a ustál i čtyřhodinový maratón s naší ďáblicí. Fotky  zde.

10. 4. 2010 dnes jsme se zůčastnili Národní výstavy psů v Ostravě, kde jsme získali krásné ocenění V1, CAJC a moc hezký posudek. Vzhledem k tomu, že nám stále dělá problém setrvat v jakékoli pozici déle než pár sekund, tak to pro nás bylo velké překvapení a Aimy se moc snažila.  Posudek zde. Foto zde 

 22. 3. 2010 oslavila naše Amelinka své 1. narozeniny. Dlouho jsem váhala zda ji připravit překvapení ve formě dortu či nikoli. Poté, ale zvítězila zvědavost na její reakci na takový kus žvance, a tak jsem se do výroby pustila. Překvapení z její strany bylo veliké. Vůbec si netroufala se k němu přiblížit a už vůbec neměla odvahu se do něj pustit. Stála a  hleděla co to jako má být, až po několikerém pobídnutí se odvážila. Ale i tak se po každém olíznutí s obavami na nás podívala.  Foto zde.