2011

 

7.12. mají naše štěňátka z vrhu A 6 měsíců a my jim přejeme ten nejlepší psí život, milující páníčky a páníčkům ty nejlepší pejsky. Zároveň jim děkujeme za krásné fotky, za příkladnou péči a za to, že se s námi dělí o radosti i starosti se svými mazlíčky.

ASTERIX (Terísek)

 

ARLETA (Ajly)

Albert (Bee)

https://www.youtube.com/watch?v=GxGuq9wUdrA&feature=related

https://jackspike.webnode.cz/novinky//

 

 

ARTHUR

ARTHUR

 

ANITKA

ABIGAIL

 

 

Další fotky z venčení zde.

Pár fotek z procházky 17.11. tady.

5.11.2011 jsme se se známými vydali na výšlap na Lysou horu. Počasí bylo perfektní a tak ač jsme tomu již nevěřili, že to ještě letos zvládneme tak se povedlo a my obhájili 3. ročník. Fotky zde.

Pondělí jsme strávili putováním po Praze a kolem čtvrté se vydali k domovu. Po cestě jsme se stavili v Brně kouknout na Arletku a kolem půl osmé vyráželi směr Havířov. Děkujeme tímto, všem páníčkům, že nám umožnili vidět ty naše prťata opět pohromadě až na Teryho a Ajly, které jsme navštívili sólo.

V neděli ráno jsme se vypravili na Vyšehrad kam jsme si i s pejsky zajeli metrem a sešli se tam s Petrou a Radem - páníčky Archouna. Udělali si pěknou procházku a kolem jedné se rozešli. Archie musel na trénink a my putovali dál na památník na Vítkově. Kolem čtvrté jsme se vydali do Příbrami za dalším naším štěňetem Asterixem. Tery - jak mu jeho páníčci říkají je moc hezký a vydařený prtík, stejně jako všichni jeho sourozenci. Fotky tady.

V sobotu, protože Brandy s Archiem jeli na závody jsme se vypravili do zoologické zahrady a strávili tam skoro celý den. Fotky tady.

Po návratu ze zoo jsme si ještě dali trošku do těla a prošli se večerní Prahou. Kolem desáté jsme to putování za krásami Prahy ukončili s Kaťou a Petrem v hospůdce u nich v domě.

V pátek jsme byli pozváni na návštěvu k Veronice do Petrova (Jíllové u Prahy) k prohlídce jednak domácího prostředí Beebuly, ale také ke zkouknutí zvířatek, které doma mají a chovají - včetně opiček, které se nám moc líbili. Verča nás vyvedla na prochajdu po okolí a ukázala nám geografický střed Čech na kopci Ďábel. Moc se nám u ní líbilo a děkujeme za pozvání. Večer u Kači jsme se setkali s paničkami Angie, kterou jsme vlastně po prvé od štěněte viděli naživo. Foto zde.

26.10. jsme se vydali na výlet do Prahy a přilehlého okolí za našimi štěňátky. Ve čtvrtek jsme se setkali v Kinského zahradě s Domčou, Verčou a Radkem a našimi prťaty Arthurem, Beebulou se Spikem a Anitkou. Doprovod nám dělala Katka s Brandy. I přesto, že nachození jsme byli dostatečně, domluvili jsme se ještě na večer s páníčky Archieho - Petrou a Radem v Grébovce a pak se šlo ke Kači, kde jsme vše probírali u lahvinky vína (né jedné)... Foto zde.

 

17.10. jsme si udělali další výlet a vyšplhali na Javorový - fotky zde.

V pátek 15.10. si moje neteř Dorča přišla pro Abigail aby s ní a se svými kámoši podnikla docela náročný výšlap na Lysou horu (doufám, že jí aspoň kousek nesli)... pár fotek tady.

Pár fotek z procházky zde.

 

8.10. jsme úspěšně složily norovací zkoušky s nejrychlejším časem, ale menší bodovou ztrátou.

24.9. jsme byli v Herolticích u Tišnova na water dogs. Aimule nechtěla skákat už ani na tréninku a tak jsme fandili aspoň bráškovi Archiemu. Soutěžilo se ve třech kategoriích a našlo si více pejsků, kteří skočit nechtěli nebo se aspoň nechali dlouho přemlouvat. Místo jednoho pitbula tam třeba skočil jeho páníček. Počasí bylo super a dívat se taky bylo na co. Pár fotek zde.

Za posledních čtrnáct dní, kdy nám nefungovala editace stránek jsme zase něco málo podnikli. Druhý zářijový víkend jsme strávili na chatě se známými a menší oslavou. Taky jsem poprvé navštívili noru ve Frýdku, kde jsme byli na nácviku norování, abychom se mohli v průběhu měsíce října zúčastnit norovacích zkoušek. Více fotek zde.

 

7.9.2011 dnes jsou stěndům tři měsíce - dobře prospívají a všichni se mají skvěle (jak píšou jejich páníčci). Naše Abigail je toho živým důkazem, stále něco vymýšlí, okusuje, párá a pojídá. S maminou vymýšlejí neskutečné kousky, a to do čeho by naše Aimy nikdy nešla  - teď jako parťák mrněte je ochotna absolvovat s velkou chutí. Fotky zde.

 

 

Předposlední prázdninový den odjela do nového domova poslední fenečka Arletka. S novými páníčky, kočičkou, králíčkem, křečky a morčátky bude bydlet v Brně.

22.8. včera odjel do nového domova Asterix, který se za tu dobu stal naším velkým oblíbencem. Bude bydlet se svou novou rodinkou v Příbrami.

 

V sobotu jsem zavítali na grilovačku ke známým i se štěňaty. Pár fotek zde.

7.8. Albert našel milující páníčky v Praze, kde mu kromě Verči a Honzy bude věrným společníkem Jack Spike a spousta dalších zvířátek. Přejeme Albínkovi ty nejlepší páníčky a páníčkům jen samou radost se štěňátkem. Fotky z prvních dní soužití zde.

  

 

6.8. přijela Káťa s Brandy omrknout poslední štěňátka a pěkně jsme si to užili. V sobotu jsme se zůčastnili zahradní párty pořádané na oslavu narozenin mého bratra, kde jsme kromě gulášku a čepovaného piva mohli změřit své síly v badmintonu se všemi zůčastněnými (konal se turnaj).

Po kontrole štěňátek a naplnění jejich bříšek jsme  pokračovali do nedaleké hospůdky, abychom Káťu seznámili se zdejšími poměry a úrovní místního pohostinství v nedalekém lesíku. I tam se nám moc líbilo a opět jsme po krátkém klábosení u oroseného piva - šli zkontrolovat naše štěnda. V neděli jsme protáhli Kaťu naší venčící trasou a vzhledem k tomu, že bylo úporné dusno, pelášili domů s tím, že musíme vymyslet plán na míru tomuto neskutečnému parnu. Nakonec vzhledem k tomu, že Katka neměla plavky a my všichni zase tak moc času (čekali jsme návštěvu Archieho páníčků z Prahy, kteří se vraceli ze Slovenska domů a chtěli se pomazlit s našimi štěňaty) jsme zvolili jednoduchý, ale praktický plán, a to návštěvu restaurace Výtopny v Orlové a poté koupání pejsků v nedalekém rybníčku.

 

Vše proběhlo v naprosté pohodě a naše Aimule překvapila počtem opakovaných skoků do vody, nebýt toho, že se při odchodu od vody vyválela v mrtvém kapříkovi - byl by tento den jako malovaný. Když jsme dorazili domů (trochu páchnoucí) už na nás zde čekali páníčci Archieho Petra s Radem a taky Archie. Štěňátka dostali super kousací hračky ( ta co už tady nebyla je obdrží poštou). Návštěva  proběhla perfektně, vymysleli jsme nové plány na následující období (snad nám vše klapne) tak jak jsme to vymysleli.

Když nám všichni hosté a pejsci odjeli a vzali sebou i nejmenšího Albínka, který směřoval ke své paničce a paníčkovi do Prahy bylo nám trochu smutno, ale to netrvalo dlouho - jen do doby co se ozvali zbývající štěnda, že už je tedy čas večeře a měli bychom myslet i na ně:-) Fotky zde.

 

5. 8. si odvezla dalšího prtího kluka Artíka slečna Dominika taktéž do Prahy,  kde bude zpříjemňovat život jí a jejímu příteli.

 

 31. 7. odešla ke svým novým páníčkům první psí slečna Anitka. Bude bydlet v Praze s Katkou a Radkem a my ji ze srdce přejeme ten nejlepší psí život a páníčkům jen samou radost s prtí slečnou.

 

18.7. jsme se vrátili domů z chaty, kde jsme si vesměs užívali sluníčka s prťaty. Po dlouhé době jsme s Aimulí absolvovali několik výšlapů na okolní kopce. Jako každoročně jsem se vydali na Kotař, Ondráš a Prašivou.

Miminkům bude v úterý šest týdnů a  čeká je první návštěva veterináře spojená s očkováním a čipováním z čehož nebudou asi moc nadšená. Vydržet to, ale musí a s větším či menším křikem věřím, že to všichni zvládnou. Ale jinak to již  jsou skuteční teriéři průzkumníci a nic jim nezůstane utajeno (zkrátka řádí jako správní prti). Fotky zde.

 

4.7.2011 štěňátka budou mít zítra čtyři týdny a klubou se z nich skuteční prtí rošťáčci. Jsou čiperní, rostou jim zoubky, maminu vysávají jak upírci,  a asi proto se jim mamulka začíná trochu stranit. Občas se nám, ale podaří ji přemluvit. Začínají taky pěkně papat kašičku z misky, někdy sice místo čumáčkem nabírají kaši na nožičky, ale to je v tomto období zcela v pořádku. Někteří jedinci zvládají  dělat loužičky pouze na plínečku:-)

Více fotek v sekci štěňátka po kliknutí na jednotlivé fotky.

 

O prvním prázdninovém víkendu nás svou návštěvou poctila mamulka Brandulka s Káťou a Péťou. Moc jsme si to užili, i když počasí nebylo nejlepší. Babičce Brandy se moc vnoučci líbili a nechala si od nich líbit naprosto vše.

 

 

 

20.6. Štěňátka už mají svá jména. Krásně přibírají, maminu vysávají jako upírci  a stále spinkají - jsou naprosto úžasná. Před čtyřmi dny absolvovala svou první manikúru. Některá to zvládla ve spánku s jinými to byl boj, ale drápky mají zkrácené všichni. Včera otevřeli očka první dva a ostatní je postupně následují. Dnes jsme také miminka odčervili - prý sladkým sirupem, ale zjevně nechutnal všem stejně :-) 

                             

14.6. štěňátka dnes mají týden, rostou jako z vody - už jsou z nich malí otesánci. Fotky v sekci štěňátka.

 

7.6. se nám narodila krásná štěňátka 3 holčičky a 3 chlapečci.Všechno šlo strašně rychle  a po 1,5 hodině byli všichni mrňousci venku. Mají se čile k světu, krásně papají a Aiminka o ně pečuje s nesmírnou starostlivostí. Více v sekci štěňátka.

 

 

22.5. je Aimulka březí 49. den - chová se jako vzorná matka  a její jedinou oblíbenou činností v současné době je polehávání a lenošení. 

 

 

 

  Dne 2.5.2011 jsme byli na UTZ vyšetření a potvrdila se březost Aimulky.

  V prvních červnových  dnech očekáváme štěňátka...♥♥♥♥♥♥♥

 

 

 

Pár fotek ze sobotního venčení s Hurym zde.

 

 

 

V neděli 10.4.2011 jsme opět podnikli výlet s mamulkou Brandolínou a Káťou. Obešli jsme přehradu Bystřičku a pak se šli mrknout na lamy do příjemné hospůdky ve Valmezu. Fotky zde

 

 

♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥

 

Ve dnech 4. - 6. 4. 2011 proběhlo krytí Amelie.  Otce štěňátek jsme dlouho a pečlivě vybírali tak aby vhodně doplňoval naši Aimy jak povahově tak exteriérově. Velký důraz jsme kladli především na naprosté zdraví krycího psa. Nakonec jsme vybrali pejska jménem Arthur z Velfíku, který je velmi milý, výstavně úspěšný, hravý s přátelskou povahou. K jeho oblíbeným činnostem patří aport čehokoli. Jestli vše dopadne jak má - mohli bychom se na začátku června dočkat štěňátek.

 

♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥

22.3.2011 jsem měla dva roky - dortík a dárečky nechyběly

 

 

Poslední únorový víkend jsme se vydali na výlet do Komorní Lhotky, kde jsme podnikli  malou procházku a v neděli si šli zabruslit na zamrzlou Těrlickou přehradu. Fotky zde.

 

30.1.2011 jsme se setkali s mamuškou Brandy a k procházce jsme si vybrali okolí hradu Helfštýna. I přes mrazivé počasí jsme vydrželi několik hodin chodit, vykládat ( o čem jiném než o psech)  a zároveň krotit ty naše mazlíčky aby nám nevzaly roha, neboť místní les byl plný lákadel. Zakončení bylo jako tradičně v hospůdce Pod Hradem, kde jsme se občerstvili a posilnili na kilometry, které byly před námi. Fotky zde.